Jump to content
Sign in to follow this  
Beamerball

Region C pairings

Recommended Posts

BOYS

Region 1C
Monday, Feb. 19
Quarterfinals
George Wythe 88 Bath County 29
Parry McCluer 47 Galax 35
Covington 78 Auburn 67
Bland 66 Narrows 63

Thursday, Feb. 22
Semifinals, at Eastern Montgomery
George Wythe 42 Parry McCluer 32
Covington 66 Bland 63

Friday, Feb. 23
Finals, at Eastern Montgomery
George Wythe 80 Covington 51

 

 

Region 2C
Friday, Feb. 16
First Round
Appomattox County 86 Gretna 40
Glenvar 59 Buckingham County 31
Floyd County 55 #6 Chatham 39
Giles 89 Nelson County 68
James River 73 Fort Chiswell 55

Tuesday, Feb. 20
Quarterfinals
Radford 74 James River 40
Glenvar 63 Appomattox County 62 OT
Martinsville 71 Giles 31
Dan River 66 Floyd County 36

Friday, Feb. 23
Semifinals, at higher seeds
Radford 61 Glenvar 48
Martinsville 41 Dan River 39
 
Saturday, Feb. 24
Finals, at Radford Univ.
Radford 60 Martinsville 46

 

 

Region 3C
Monday, Feb. 19
Quarterfinals
Spotswood 70 Waynesboro 50
Heritage (Lynchburg) 55 Rockbridge County 52
Rustburg 57 Monticello 47
Western Albemarle 65 Broadway 40

Wednesday, Feb. 21
Semifinals, at high seed
Spotswood 73 Heritage (Lynchburg) 68
Western Albemarle 55 Rustburg 22

Friday, Feb. 23
Finals, at Spotswood
Western Albemarle 58 Spotswood 45

 

 

 

GIRLS


Region 1C
Monday, Feb. 19
Quarterfinals
Galax 69 Craig County 31
Covington 49 Bland 38
Parry McCluer 79 Rural Retreat 18
George Wythe 68 Narrows 41

Wednesday, Feb. 21
Semifinals, at Eastern Montgomery
Galax 71 Covington 29
Parry McCluer 57 George Wythe 33

Friday, Feb. 23
Finals, at Eastern Montgomery
Parry McCluer 59 Galax 47

 

 

Region 2C
Friday, Feb. 16
First round
Giles 69 Dan River 38
Fort Chiswell 67 Glenvar 46
Floyd County 70 James River 15
Nelson County 48 Buckingham County 31
Appomattox County 52 Radford 38

Tuesday, Feb. 20
Quarterfinals
Martinsville 63 Giles 37
Floyd County 92 Fort Chiswell 58
Gretna 44 Nelson County 35
Chatham 52 Appomattox County 36

Thursday, Feb. 22
Semifinals, at higher seeds
Martinsville 53 Floyd County 43
Chatham 64 Gretna 48

Saturday, Feb. 24
Finals, at Radford Univ.
Chatham 53 Martinsville 40

 

 

Region 3C
Monday, Feb. 19
Quarterfinals
Spotswood 66 Broadway 27
Heritage (Lynchburg) 47 Fort Defiance 40
Brookville 48 Liberty (Bedford) 28
Western Albemarle 45 Fluvanna County 34

Wednesday, Feb. 21
Semifinals, at higher seeds
Spotswood 66 Heritage (Lynchburg) 42
Brookville 46 Western Albemarle 29

Friday, Feb. 23
Finals, at high seed
Spotswood 43 Brookville 41 OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×